137724501521442
Otevírací doba bez omezení

Jak mi THERMOMIX zachránil zdravý rozum

20.02.2022


14.1.2022

Jsem máma 2 dětí. Toníkovi jsou skoro 4 roky a je neuvěřitelně vybíravý a Anežce je 6 měsíců a začínáme příkrmy. Asi každá máma zažila ty začátky, kdy se Vám narodí miminko a vy nevíte kam dřív skočit natož si udělat vůbec něco k jídlu. Tohle přesně jsem zažila se synem. Neměla jsem čas vůbec na nic. Asi před rokem jsem si pořídila Thermomix a byla to moje nejlepší investice v životě. Ano, šetřila jsem na něj z rodičáku 2 roky, ale rozhodně nelituji. Samozřejmě, mohla sem ho mít mnohem dříve, kdyby si manžel nemyslel, že je to naprostá blbost za spoustu peněz. Dnes už samozřejmě mluví jinak a Thermomix všude vychvaluje, jelikož má každý den jinou teplou večeři a nemusí jíst 3 dny guláš a pořád dokola to samé :-D Ale to jsou prostě chlapi, mají pocit, že je to zbytečné.

Jelikož mám 2 dětičky, to jedno skoro nic nejí, manžel neuvěřitelně vybíravý a malá Anežka je zatím na příkrmech, tak mi Thermomix opravdu zachraňuje život každý den. A víte proč? Protože si uvařím pro sebe zdravou stravu, což zahrnuje snídani, svačinu (pomazánku), oběd, svačinu (polévku) a večeři. Moji chlapi samozřejmě to, co jím já jíst nebudou, takže ještě musím uvařit oběd pro Toníka a pak pro oba večeři (ideálně každý den něco jiného) a pak také příkrm pro Anežku. Suma sumárum bych v kuchyni strávila celý den. Díky Thermomixu to mám za chvilku hotové a můžu se věnovat dětem. Někdy děti vaří se mnou, kolikrát mám Anežku v ruce a Toníka na kuchyňské lince.

Spoustu lidí se bojí, že nádoba je na ně malá. Upřímně? Není, když uvařím jídlo, tak ho musím kolikrát udělat poloviční porci, abychom to nejedli několik dní.

Moc si teď užívám i vaření příkrmů, vše v páře, takže pro Anežku to nejlepší. Budu jí dělat i domácí přesnídávky, kaše atd. Když jsem měla Toníka, tak jsem mu poctivě každý den dělala krupicovou kaši, nechtěla jsem kupovat tu instantní. Takže každý den 20 minut večer u plotny. Teď mě to zabere asi tak minutu a kaše je naprosto dokonalá.

Úplně nejvíc mě na tom asi baví ty domácí produkty. Udělám si svůj bujón, který pak mohu přidávat i do omáček, které baští Toník. Nebo Toníkovi udělám jogurty, roztíratelný sýr, termix, domácí pudink atd. Dříve by mě vůbec nenapadlo dělat kynutý knedlík a nechápala jsem, že to vůbec doma někdo dělá. A dnes už knedlík nekupuji. Nebo si v neděli vzpomeneme, že bychom si dali domácí rybu z našeho rybníku a k tomu se skvěle hodí bageta. Tak prostě jdu a za 35 minut jsou bagety hotové.

Jelikož také peču dorty a zákusky, tak i v tomto směru je Thermomix skvělým pomocníkem. Připraví těsto na skvělý nadýchaný korpus, udělá mi bílkovomáslový krém, který je fakt časově náročný, jelikož musíte pasterizovat vajíčka na 70°C, tak v Thermomixu to trvá asi 1,5 minuty, nemusím šlehat nic nad parou prostě pohoda. Manžel třeba miluje žloutkové věnečky. A odpalované těsto? To Thermomix také hravě zvládne. Udělá vám sníh, těsto na buchty, na makronky a spoustu dalších věcí.

Když potřebujete nějakou rychlovku, tak v aplikaci Cookidoo je jich spoustu, dokážete udělat jídlo do 30 minut. Mě na tom nejvíce baví to, že to tam prostě namrskám a jdu si naházet věci do pračky, pustím myčku atd. Kuchyň neustále čistá, a to mi věřte, já když vařila, tak to pak vypadalo, jak po výbuchu :-D Teď potřebuji už jen prkénko a nůž. Varnou desku skoro nepoužívám. Dokonce se dá fakt za 30 minut udělat polévka a nad tím třeba ryba s bramborem a zeleninou. A který jiný spotřebič tohle dokáže? Zkuste si spočítat na kolik by vás vyšly všechny spotřebiče, které Thermomix zastane a hlavně kam je všechny dáte.

Pokud stále váháte, tak nám napište nebo nám zavolejte a my vám rády vše ukážeme. Jsme 2 normální mámy, které za vámi rády přijedou a pokud se rozhodnete, že ho chtít nebudete, tak to ničemu nevadí. My jsme rády, když občas taky můžeme vypadnout z domu a být s jinými lidmi než s těmi našemi dětičkami :-D